هفت رنگ؛ در مرحله اول، از میان تعداد زیادی پوسترهای موجود و قابل دسترس، 12 پوستر که بین سالهای 1352 تا 1386 طراحی و منتشر شده انتخاب و به معرض داوری شما دوستان عزیز گذاشته می شود.
ایده اولیه این حرکت نو "در تاریخ گرافیک ایران" از جایی منشا گرفت که چند سالی است نشریات هنری و معتبر اروپایی اقدام به انتخاب بهترین پوسترهای سینمایی سال یا حتا تاریخ سینما می نمایند.

با توجه به اینکه منابع زیادی برای جستجو و انتخاب پوسترهای فیلمهای ایرانی در دسترس نیست، در مرحله اول این داوری 12 پوستر انتخاب و به نمایش گذاشته می شود تا در صورت دسترسی بیشتر به منابع در مراحل بعد آثار بیشتری را به نمایش گذاشته و در مجموع 3 اثر برتر را انتخاب و معرفی نماییم.

هر چند نقش موثر مرحوم "ممیز" بعنوان طراح و همچنین "بنیاد سینمایی فارابی" بعنوان سفارش دهنده در طراحی و انتشار متفاوت ترین پوسترهای سینمایی غیر قابل انکار است اما تلاشهای هر چند اندک دیگر هنرمندان و تهیه کنندگان نیز قابل تقدیر است. البته در بین آثار انتشار یافته در دو دهه اخید اثر چشمگیری یافت نمی شود و آثاری که متمایل به آثار مفهومی و فاخر سالهای قبل می باشند، تنها تلاش هنرمندان برای تغییر سلیقه و تمایل مخاطبان به آثار ارزشمند و هنری تلقی می شوند که متاسفانه تا به حال بی نتیجه مانده.

به هر حال امیدواریم شما هنرمندان عزیز ما را در این امر یاری و بتوانیم آغازگر حرکتی نوین در عرصه طراحی پوسترهای سینمایی چشم نواز و ارزشمند باشیم.

لطفن نظرها و پوستر انتخابی خود را جهت انتخاب بهترین پوسترهای سینمایی تاریخ سینمای ایران در انتهای صفحه برای ما ارسال نمایید.
 

پوستر فیلم گوزنها/ 1352 اثر مرتضی ممیز

پوستر فیلم غزل/ 1356 اثر مرحوم ممیز

پوستر فیلم گزارش یک قتل/ 1366 اثر ابراهیم حقیقی

پوستر فیلم تیغ و ابریشم/1365 اثر استاد آیدین آغداشلو

پوستر فیلم ای ایران/ 1369 اثر مرتضی ممیز

پوستر فیلم مادر/ 1369 اثر مرتضی ممیز

پوستر فیلم هنرپیشه/ 1370 اثر استاد رضا عابدینی

پوستر فیلم اتوبوس/ 1370 اثر ابراهیم حقیقی

پوستر فیلم عشق طاهر/ 1375 اثر علی وزیریان

پوستر فیلم روبان قرمز/ 1376 اثر علی وزیریان

پوستر فیلم دیشب باباتو دیدم آیدا/ 1382 اثر فرهاد فزونی

پوستر فیلم کنعان/ 1386 اثر بهزاد خورشیدی