دوازده هنرمند،دوازده صندلی و دوازده مکعب مختصری از نمایشگاه گروهی است که روز جمعه -31 اردیبهشت - در گالری «آن» افتتاح خواهد شد.
نازگل انصاری‌نیا،بهرو باقری،آلا دهقان،امیرعلی قاسمی،محمد حمزه،فرید جهانگیر،بهمن کیارستمی،شهره‌ مهران،فرشید مثقالی،هومن مرتضوی،آتیلا پسیانی و مریام کوئیل هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه هستند که از حوزه‌های مختلف هنری کار خود را در این مجموعه عرضه می‌کنند.
نمایشگاه «دوازده به توان سه» یک پروژه گروهی غیر معمول است. هر هنرمند برای کار یک صندلی و یک مکعب در اختیار دارد تا از آن به عنوان بوم نقاشی استفاده ‌کند و ذهنیت خود را به تصویر بکشد. هر کدام از این قطعات آماده شده نیز در نهایت نمایانگر کشمکش ذهنی هنرمند با این بوم غیر معمول تلقی می‌شود که در کنار دیگر مکعب‌ها و صندلی‌ها یک داستان کوتاه از این همکاری گروهی را برای تماشاگر روایت می‌کند.
مرتضوی معتقد است:ما در این نمایشگاه گروهی یک تعداد هم‌بازی پیدا کرده‌ایم. دست هنرمندان نیز باز بوده تا ذهنیات خود را بدون هیچ محدودیت موضوعی در این مکعب و صندلی‌ها پیاده کنند و با تکنیک و رسانه‌ای که مد نظرشان است،حرف بزنند.نتیجه کار هم جالب بود چون هیچ کس سر جایش نبود.
به گفته‌ی این هنرمند گرافیست؛در این مجموعه هنرمندانی از سه نسل و از گرایش‌های مختلف تجسمی و سایر هنرها گرد هم آمده بودند و همین موضوع نیز نتیجه کار را جالب‌تر کرده است.
گفتنی است؛ این نمایشگاه گروهی روز جمعه -31 اردیبهشت - افتتاح می‌شود و تا پنجم خرداد از ساعت 10 تا 20 به نشانی میدان ونک،خیابان سئول ،شماره 40 میزبان علاقه‌مندان است.
(به نقل از ایسنا)