بهنام کامرانی درباره این نمایشگاه به خبرنگار بخش هنرهای تجسمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،توضیح داد:این مجموعه یک نوع چیدمان کاغذی از مکان‌های تاریخی است که در تمام این سال‌ها پشت اسکناس‌ها چاپ شده است.
او ادامه داد: با برداشتن مکان‌های تاریخی که از زمان چاپ اسکناس درج شده است و اضافه کردن عناصر انتخابی خودم مثل آدم‌ها،کوتوله‌ها و ... به یک چیدمان کاغذی دست پیدا کرده‌ام که در این مجموعه همراه با یک ویدئو آرت درباره میدان آزادی که در فضایی سوررئال و با تکنیک تک فریم کار شده، ارائه خواهم کرد.
کامرانی این اسکناس‌ها را از مجموعه یکی از کلکسیونرهای اسکناس جمع‌آوری کرده است و با برخورد طنزآمیز خود آنها را در مجموعه‌ای جدید ارائه می‌کند.
بهنام کامرانی دکترای پژوهش هنر و فوق لیسانس نقاشی از دانشگاه هنرو لیسانس نقاشی از دانشگاه هنرهای زیبا دارد و از سال 68 تا کنون نمایشگاه‌های انفرادی در گالری‌های طراحان آزاد،گالری لاله،الهه،برگ،فرشته،هفت ثمر،شیو و عطروش برپا کرده است.
او در نمایشگاه‌های گروهی ویدئو، آرنس در تولوز فرانسه،«نگاه ایرانی» موزه هنرهای معاصر کام کاسوریا ناپل،نمایش ویدئو درناپل،«واقعیات و پندارها» در گالری هنری مور رویال آکادمی لندن،«آرت اکشن» پاریس، برلین، مادرید،فستیوال رسانه‌های نو در شیکاگو،فستیوال ویدئو- خط در مقدونیه،«جابجایی سرزمین» در فرایبورگ و سوییس،نمایش ویدئویی «هوشیاری در کوما» در ترکیه و ... نیز شرکت کرده است.
همچنین قرار است یکی از کارهای این هنرمند که پیش از این در نمایشگاه «لباسی برای ما - لباسی برای جبرییل» در گالری خاک ارائه شده بود،از اول مهر ماه در نمایشگاهی با موضوع «ناکجاآباد» از مجموعه یک هنرمند اتریشی در گالری طراحان آزاد ارائه شود.
تازه‌ترین نمایشگاه انفرادی کامرانی روز جمعه دوم مهر ماه از ساعت 16 تا 20 در نگارستان «آن» به نشانی ونک،خیابان سئول،شماره 40 افتتاح می‌شود و تا روز یک‌شنبه 25 مهرماه سال جاری ادامه دارد.
مشخصات این نمایشگاه را اینجـــــا ببینید.
نشست با هنرمند نیز روز جمعه 16 مهرماه از ساعت 18 تا 20 در محل نگارستان «آن» برپا می‌شود.
(به نقل از ایسنا)