نمایشگاه و مسابقه بین المللی پوستر با موضوع حفاظت از طبیعت و محیط زیست در شهر زیلینا(۲)/ اسلواکی، (اختصاص داده شده به چهلمین سالگرد معاهده بین المللی کنوانسیون تالاب ها (رامسر، ایران، ۱۹۷۱) برگزارکنندگان: کمیسیون محافظت از طبیعت جمهوری چک(۳) مدیریت پارک ملی مالافاترا(۴) در منطقه ورین(۵) کنوانسیون حفاظت و توسعه پایدار کارپاتینز (کنوانسیون کارپاتینز) (۶) تحت حمایت وزارت محیط زیست جمهوری چک و با همکاری گالری هنر پوواسکا(۷) در زیلینا این نمایشگاه از تاریخ ۳ نوامبر الی ۴ دسامبر (۱۲ آبان الی ۱۳ آذر ماه ۱۳۹۰) در گالری پوواسکا برگزار می گردد.

آخرین مهلت ارسال آثار: ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۱(هشتم مهر ماه)
اولین دوره این نمایشگاه بین المللی در گالری هنر پوواسکا در سال ۱۹۷۸ در زیلینا / اسلواکی برگزار شد. این رویداد نخستین رویداد بین المللی هدفمند از این نوع در جهان بود. هر سه سال یک بار اکوپلاگات جدیدترین روند پوستر با موضوع حفاظت از محیط زیست و طبیعت را در معرض دید عموم قرار می دهد.
اکوپلاگات توجیهی فرهنگی، اجتماعی و آموزشی به عنوان یک رویداد مهم بین المللی و با هدف افزایش منافع عمومی در حفاظت از تنوع حیات بر روی زمین می باشد. طراحان حرفه ای، هنرمندان تجسمی، آژانس های هنری، گروه مولفان، سازمان های محیط زیست و دانشجویان دانشکده های هنر و طراحی مجاز به شرکت در این رقابت بین المللی می باشند. شرکت در این مسابقه رایگان می باشد. زبان های رسمی مورد استفاده اسلواکی و انگلیسی می باشد. برای نفرات اول تا سوم این مسابقه جوایزی در نظر گرفته شده است. همچنین جایزه ویژه این رقابت از سوی داوران بین المللی به برگزیده نهایی اهدا خواهد شد. دیپلم افتخار این مسابقه نیز بخشی از جایزه محسوب می گردد. همچنین داوران و سایر سازمان ها جایزه ویژه خود را به پوستر مورد علاقه خود در صورت لزوم اهدا خواهند کرد. ضوابط و مقررات: شرکت کنندگان باید از قوانین شرکت در مسابقه پیروی کرده و شرایط جنبی مسابقه را قبول نمایند. دانشجویان هنر و دانشکده های طراحی می توانند آثار مربوط به کارگاه های هنری خود را ارسال نمایند. هر فرم ورودی باید داخل پاکت به همراه پوستر ها ارسال گردد. از شرکت کنندگان در خواست می شود فرم ورودی را با حروف بزرگ تکمیل نمایند. در انتها شرکت کنندگان لازم است که فرم را امضاء نمایند. شرکت کنندگان موظف به پر کردن لیبل ها با حروف بزرگ می باشند. یک نسخه کپی ازهر لیبل باید با نوار چسب به گوشه پایین سمت راست پشت هر پوستر چسبانده شود. - لطفاً سی دی فایل دیجیتالی مربوط به پوستر را نیز به پیوست ارسال نمایید. در غیر این صورت پوستر شما در کاتالوگ نمایشگاه چاپ نمی گردد. سی دی ارسالی باید توسط مایکروسافت ویندوز قابل خواندن باشد.

مشخصات فنی فایل بدین شرح می باشد: 
size : A4 350DPI  Tiff ot jpeg format
پوسترها باید به صورتی بسته بندی شوند که هیچگونه آسیبی در طول حمل و نقل به آنها وارد نگردد، در غیر این صورت برگزار کننده هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارت وارد شده به آثار ارسالی ندارد. تمام پوستر های شرکت داده شده در مسابقه به مالکیت سازمان پارک ملی مالا فاترا درآمده و بازگشت داده نخواهند شد. برگزار کننده گان عهده دار هیچ گونه هزینه گمرکی نبوده و مسئولیتی در قبال آثار دیر رسیده به نمایشگاه نخواهند داشت. روی فاکتور پستی پوسترها باید قید گردد که پوستر های چاپی فاقد ارزش تجاری می باشند. (در غیر این صورت قیمت پیشنهادی شما حداکثر ۱۰ دلار آمریکا یا ۲۰ یورو باشد.) برگزارکنندگان هیچ گونه تشریفات گمرکی را بر عهده نخواهند گرفت.
برای در یافت اطلاعات بیشتر و دریافت فرم ها و لیبل به وب سایت اصلی   http://www.npmalafatra.sk/ekoplagat این رویداد مراجعه نمایید.

ارسال خبر: سید مهدی موسوی