گرافیک نت؛ هیئت داوران جشنواره پوستر هلال احمر، نخست تقدیر خود را از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان برگزارکننده ی این جشنواره اعلام می دارد و علاوه می کند که برگزاری چنین جشنواره هایی، در صورت اکران در شهر مناسب تولیدات آن در گستره ی جهانی، می تواند در اعتلای صلح و کرامت انسانی مفید فایده واقع شود.
هیئت داوران که انتخاب اولیه آثار را نیز بر عهده داشتند، ضمن سپاسگزاری از مشارکت خوب هنرمندان با این جشنواره، اعلام می دارد؛ از میان 914 اثر ارسال شده که ایده های مشترک بسیاری میانشان بود،  69 اثر را مناسب با این جشنواره  دانستند. که اگر حساسیت ملی و بین المللی مورد مسابقه نبود، کم نبودند آثاری که می توانستند به این مجموعه علاوه شوند.
لذا برگزیدگان جشنواره را با سنجه قرار دادن میانگین سطح کیفی آثار رسیده به دبیرخانه انتخاب نموده و به شرح ذیل معرفی می نماید:
  • به دلیل ایده ی موجز و گویا جناب آقاب حمیدرضا اعتصامی فر حائز رتبه ی سوم
  • به دلیل نگاه گرافیکی مناسب به نشانه ی هلال احمر، جناب آقای محسن علیزاده حائز رتبه ی دوم
  • به دلیل ساده، گویا و موجز بودن پوستر، جناب آقای خشایار تیموری حائز رتبه ی اول
  • همچنین با در نظر گرفتن ویژگی های ایده و فرم،و برتری نسبت به مجموع پوستر های جشنواره، آثار آیدا نایبان، عاطفه رهبر و بابک صفری، پریسا مهدی زاده- داوود صفری را حائز تقدیر دانستند.

هیئت داوران گره خوردن تلاش هنرمندان عرصه ی گرافیک، با مساعدت سازمان های بین المللی بشر دوست نظیر جمعیت هلال احمر را مفید فایده دانست و اظهار امیدواری کرد، جوشش و خلاقیتی که در شکل گیری این جشنواره شاهد بودیم مداوم و فزاینده مانده، و رویدادهایی از این دست جامع تر و جهانی تر از نمونه های پیشین خود برگذار گردد، تا با انتشارایده هایی کارگشا و آثار فاخر در گستره ی بین الملل، بتوان به اهداف اینگونه جشنواره ها جامه ی عمل پوشاند.

گفتنی است دبیری این رویداد را حسین محمدی وحیدی، و داوری آن را اساتید ابراهیم حقیقی، فرزاد ادیبی، کوروش پارسانژاد و محمد اردلانی با همراهی علی صارمیان (به نمایندگی از جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران) بر عهده داشتند.
 
آثار برگزیده این جشنواره را در اینجـــا ببینید.