گرافیک نت؛ به گزارش دبیرخانه ی این مسابقه که به همت نومانا و با همکاری گروه هنری ایلمان برگزار می‌شود، برگزارکنندگان رویکرد کاربردی سازی هنر برای همه ی مردم و نمایش ظرفیت های هنرمندان جوان ایرانی در طراحی روی لباس دارند و اولین فراخوان خود را با هدف  کمک به مردم زلزله زده ی آذربایجان برگزار نموده اند.
بر پایه این گزارش؛ پس از داوری حدود 200 آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره که با موضوع «عشق از نگاه هنر ایرانی» برگزار می‌شود، 51 اثر از 29 هنرمند طراح گرافیک، تصویرساز و نقاش برای ارایه در نمایشگاه پایانی و همچنین چاپ در کاتالوگ این رویداد انتخاب شدند.
اسامی پذیرفته شدگان به این شرح است:
آیدا نایبان، داریوش وارث، داوود کلاهدوزان، احسان قاسمی نیا، فرزانه لاریمیان، قیث ثابوتی، کیمیا میر آخورلی، مجید حقیقی، مجید شاه بداغی، معصومه آدریانی، مستوره سرحدی، مازیار زند، میثم محرم، محمد افشار، نرگس فخرایی، پانته آ عربشاهی، پژمان حق جو، رضا محبوبی، سعید رضاخانی، سمن لطفی، ستاره کاوه، سید عمادالدین سیدنا، آنیتا رشیدی، سید مهدی موسوی، سیروان حاجی، طیبه صانعی، ونوس آقابزرگ، رحمن رادمرد و زینب محسنی.
دبیرخانه متذکر شد که با توجه به محدودیت فضای محل نمایشگاه و تعداد بالای آثار پذیرفته شده، تنها برخی از لباس ها به همراه آثار بخش میهمان برای نمایش بر روی دیوار رفته و دیگر آثار در کاتالوگ و پایگاه اینترنتی این رویداد به معرض دید مخاطبان در خواهد آمد.
گفتنی است، انتخاب آثار و داوری این رویداد را آقایان جمشید حقیقت شناس، فرزاد ادیبی، اونیش امین الهی، محمد اردلانی و سیروس آقاخانی بدون حضور آقای کوروش ادیم (به دلیل نرسیدن هیچ اثری از هنرمندان عکاس به این فراخوان) بر عهده داشتند.
در بخش خارج از مسابقه ی این نمایشگاه آثاری از بهرام دبیری، حمید عجمی، رضا هدایت، سروش دبیری، تهمتن امینیان، پدرام حربی، علیرضا مصطفی زاده و تنی چند از اساتید و هنرمندان تجسمی کشور در کنار آثار بخش فراخوان در معرض فروش قرار خواهد گرفت.
آیین گشایش نمایشگاه و آغاز فروش خیریه این آثار روز یکشنبه 8 بهمن ماه در کافه گالری موزه برگزار خواهد شد.
علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه و کمک به تهیه لباس گرم برای هموطنان زلزله زده ی آذربایجان می توانند تا 30 بهمن ماه همه روزه به جز روز های شنبه از ساعت 12 تا 22 به بلوار آفریقا (جردن)، بلوار اسفندیار، پلاک 35، کافه گالری موزه مراجعه نمایند.