به تازگی " مسعود سپهر " به همراه " مجید عباسی "از اعضای شورای سیاست‌گذاری دهمین دوسالانه بین‌المللی پوستر تهران که نامش در فراخوان این دوسالانه نیز ذکر شده ،‌ استعفا کرده اند و پیش از این " آیدین آغداشلو " از اعضای هیات داوران این دوسالانه استعفا کرده است .
همچنین گفته می شود هنرمندان دیگری همچون شباهنگی ‌و یک هنرمند دیگر از همکاری در بخش های مختلف این دوسالانه استعفا کرده اند .
" امرالله فرهادی " دبیر انجمن طراحان گرافیک ایران براین باور است که مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمندان درخواست کرده است که به صورت انفرادی در این دوسالانه مشارکت داشته باشند نه از سوی انجمن گرافیک .
وی در عین حال تاکید کرد که براساس آیین نامه مصوب دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد تمامی انجمن های هنری تخصصی باید در برپایی دوسالانه های هنری مشارکت داشته باشند .
فرهادی گفت : در سال 1386 که دفتر هنرهای تجسمی با مدیریت حبیب الله صادقی اداره می شد در سه جلسه متوالی با حضور بیش از 200 نفر از هنرمندان و برخی از اعضای انجمن گرافیک تمامی طرح ها و برنامه های مربوط به دوسالانه دهم پوستر و حتی رییس و دبیر این بیینال ( دوسالانه ) مشخص شد . وی همچنین افزود  با عوض شدن مدیریت در مرکز هنرهای تجسمی ، مدیران جدید تصمیم گرفتند که در برنامه های این دوسالانه بازنگری شود و از این رو ما به عنوان مجری دوسالانه های گذشته تمامی برنامه های مصوب شده پیشین را در اختیار گروه جدید قرار دادیم .
فرهادی در ادامه: در جلساتی که ما شرکت داشتیم بحث بر سر این بود که من به عنوان دبیر انجمن گرافیک و یا " سپهر " به عنوان نایب رییس انجمن در این جلسات شرکت داریم و یا به عنوان فرد حقیقی ،‌ که مدیران مرکز می گویند باید به عنوان فرد حقیقی شرکت کنیم ولی ما از اول در جلسات گفتیم که ما به عنوان اعضای انجمن شرکت داریم در غیراین صورت مشارکت نمی کنیم که مسعود زنده روح کرمانی دبیر اجرایی این جلسات اعلام کرد که طبق ایین نامه مصوب وزارت ارشاد باید دوسالانه ها با همکاری انجمن ها برگزار شوند .  ما نیز در جواب اعلام کردیم که اگر ما به عنوان انجمن در این جلسات هستیم باید اسم انجمن به عنوان مجری در کنار نام دفتر هنرهای تجسمی وزارت ارشاد بیاید و مسئله بعدی این است که باید مجمع بین المللی انجمن های طراحی گرافیک ( ایکگوردا ) برپایی این دوسالانه بین المللی را تایید کند .
وی خاطرنشان کرد که از سوی دیگر اعضای انجمن به شورای سیاستگذاری اعلام کردند که در صورتیکه دبیر تعیین شده قبلی (فرهادی)، ‌دبیراعلام نشود ، ‌اشکالی ندارد ولی "مثقالی " حتما باید رییس دوسالانه باشد با این حال اقایان اسامی را به اختیار خود نوشتند و بدون رای گیری اسامی پیشنهادی را به مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی ارایه شد و ایشان نیز قباد شیوا را به عنوان رییس و محمد خزایی را به عنوان دبیر تعیین کردند .
دبیر انجمن گرافیک ایران تاکید کرد که وقتی اسم انجمن را از بیینال حذف کردند چرا باید انجمن با این بیینال همکاری کند .
وی در عین حال گفت : مضامین این دوسالانه هنوز مشخص نیست زیرا هنوز مکانش
مشخص نشده ، تاریخ اعلام شده زمان کمی را برای ارایه اثار در اختیار هنرمند قرار می دهد و علاوه براین هیات انتخاب نیز مشخص نیست.
این درحالی است که هیات داوران این بیینال بین المللی نیز هنوز مشخص نشده است و برخی از اعضای شورای سیاست گذاری نیز استعفا کردند.
این در حالی است که " قباد شیوا " از هنرمندان پیشکسوت گرافیک و رییس دهمین دوسالانه پوستر تهران براین باور است که استعفای اعضای شورای سیاستگذاری اتفاق خاصی نیست و افراد جانشین برای آنان مشخص می شود .
وی در عین حال از فاش کردن نام جانشین های اعضای مستعفی شورای سیاستگذاری دوسالانه پوستر خودداری کرد و گفت : هر کسی که پستی را قبول کرده است حق دارد که استعفا دهد ولی این امر مشکلی را برای دوسالانه دهم ایجاد نمی کند و افراد جایگزین معرفی می شوند .
شیوا در گفت و گو با ایرنا افزود که سیاست معاونت هنری وزارت ارشاد و دفتر هنرهای تجسمی این وزارتخانه در دوران جدید براین است که اجرای بیینال ها به انجمن ها سپرده نشود ولی اینجانب به عنوان کسی که در تمام جلسات حضور داشتم شاهد بودم که از اعضای انجمن برای مشارکت در تمامی جلسات شورای سیاست گذاری دعوت شد و آنها نیز مشارکت داشتند حتی در انتخاب دبیر و رییس نمایشگاه نیز فرهادی خود را به عنوان دبیر کاندیدا کرد و جز اسامی پیشنهادی اعلام شد.
وی با اشاره به رای گیری برای دبیر و رییس این دوسالانه یادآور شد که اسامی پیشنهادی از سوی انجمن گرافیک در رای گیری رای نیاوردند و از این رو آنها ناراحت شدند .
شیوا توضیح داد : در برپایی 9 بیینال گذشته، سه دوره آن توسط انجمن برگزار شد و 6 دوره دیگر توسط مرکز هنرهای تجسمی ارشاد برپا شده است از این رو انجمن حس مالکیت روی این بیینال پیدا کرده است ولی واقعیت امر این است که انجمن در همان سه دوره نیز مجری بوده است و بودجه و همه فعالیت ها بر عهده دفتر تجسمی وزارت ارشاد بوده است.
وی همچنین تاکید کرد که دهمین دوسالانه پوستر قرار است که به صورت بین اللملی برگزار شود و در حال حاضر آثار هنرمندان پیشکسوت عرصه گرافیک جهان در راه رسیدن به این بیینال است پس بهتر است که همکاران و هنرمندان برای برپایی هر چه بهتر این بیینال کمک کنند زیرا آبروی کشور در میان است.
وی در مورد اعلام اسامی جانشین های اعضای مستعفی گفت : این اسامی را اعلام نمی کنیم زیرا اعضای انجمن با آنها زایزنی و لابی می کنند تا از همکاری آنان با دهمین دوسالانه پوستر خودداری کنند .