گرافیک نت؛ این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رئیس جایزه جهانی بیداری و معاون سازمان فرهنگ و ارتباطات، رئیس حوزه هنری و جمعی از هنرمندان ایرانی  از جمله ابراهیم حقیقی، بهرام عظیمی، کامبیز درم‌بخش، مسعود اسداللهی، مسعود شجاعی طباطبایی و همچنین داوران و میهمانان خارجی این جایزه جهانی شامل شهیدالعالم، میشل ستبون، الکساندر فالدین، پکا لوری و... در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

برگزیدگان عبارتند از:

در بخش پوستر، لکسی دروینسکی از آلمان جایزه ویژه 10 هزار یورویی را از آن خود کرد،  سعید شیخ بیگلو و مرتضی رحمتی از ایران، سباستین کوبی‌کا و آدام کاسا از لهستان نیز جوایز 2500 یورویی این دوره را از آن خود کردند.

در بخش عکس، حسین فاطمی صاحب جایزه ویژه ده هزار یورویی شد و محمود بازدار از ایران، دیوید متونت لئونه از ایتالیا، اشلی گیلبرسون از آمریکا و ایور پریکت از انگلیس نیز جوایز 2500 یورویی را به خانه بردند.

در بخش کاریکاتور هم همایون محمودی به جایزه ویژه ده هزار یورویی دست یافت و علی میرایی و محسن اسدی از ایران، گالیم بروانبایف از قزاقستان و آرمن هامونانگان از اندونزی هم جوایز 2500 یورویی را از آن خود کردند.

شایان ذکر است نمایشگاه نخستین جایزه بیداری در سه بخش عکس،‌پوستر و کاریکاتور  تا پایان خردادماه تمدید شده است و علاقه‌مندان می‌توانند از این آثار در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) دیدن کنند.