گـرافیک نت
را در گـوگـل
محبوب کنید
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
Sat 20 Oct 2018
چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۳   معرفی کتاب  › در گالری ایده
۰
محبوب

100 پرتره از جهان پهلوان تختی

کتاب «100 پرتره از جهان پهلوان تختی» بهزاد شیشه‌گران که توسط انتشارات ایده به چاپ رسیده است، همزمان با نمایش گزیده این آثار در روز جمعه 10 بهمن ماه در گالری ایده رونمایی می‌شود.

گرافیک نت؛ به گزارش روابط عمومی موسسه ایده؛ انتشارات ایده در راستای مجموعه کتاب‌های «100» خود که هدف گردآوری و مستندسازی آثار هنری را دنبال میکند، اقدام به انتشار کتاب "100 پرتره از جهان پهلوان تختی" از مجموعه آثار بهزاد شیشه گران کرده است.

این آثار که با تکنیک‌های مختلف هنری اعم از پاستل، زغال، ترکیب مواد، گواش، کلاژ و... خلق شده‌اند با  محوریت موضوع پرتره‌های این پهلوان معاصر ایران، سعی در ارائه تصویری خلاقانه مبتنی با نگرش هنری بهزاد شیشه‌گران دارند.

این کتاب علاوه بر 100 اثر هنری با موضوع تختی، با یادداشت‌هایی از جواد مجابی، عطا بهمنش، علی‌اصغر قره‌باغی، بابک تختی، بهزاد شیشه‌گران و آرش سلطانعلی همراه است.

مراسم رونمایی کتاب "100 پرتره از جهان پهلوان تختی" با سخنرانی آلبرت کوچویی منتقد هنری و مجری پیشکسوت رادیو و تلویزیون و با نمایش 16 اثر بهزاد شیشه‌گران در گالری ایده با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان برگزار خواهد شد.

بهزاد شیشه‌گران هنرمند طراح، نقاش، و گرافیست باسابقه؛ 11 نمایشگاه انفرادی و حضور در بیش از 100 نمایشگاه گروهی را در کارنامه هنری خود دارد. او که برگزیده اولین دوسالانه نقاشی کشور است، سالهاست به طراحی هنری مشغول است و طی چهار دهه اخیر پروژه «پوسترهای بدون سفارش» را با موضوعات مختلف اجتماعی و سیاسی خلق کرده است.

همچنین گالری ایده در سال‌های اخیر با پروژه‌های هنری «10» و «100» در راستای معرفی و فرهنگ مستندسازی آثار هنری اقدام کرده است که از این مجموعه‌ها می‌توان به کتاب «100 آگهی مطبوعاتی ایران» که سال گذشته عرضه شد، اشاره کرد.

مراسم رونمایی از کتاب «100 پرتره از جهان پهلوان تختی» ساعت 17 روز جمعه 10 بهمن ماه برگزار می‌شود و نمایشگاه این آثار تا 22 بهمن‌ماه در گالری ایده واقع در خیابان خردمند شمالی، خیابان هجدهم، شماره 26 ادامه دارد.

بازدید از مطلب: ۱۰۹ بار
برای ارسال نظر، باید وارد سایت شوید

Copyright © graphicnet.ir 2008-2018 All rights reservedطراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک