گـرافیک نت
را در گـوگـل
محبوب کنید
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
Mon 10 Dec 2018
جمعه ۱۷ تير ۱۳۹۰   یادداشت   نویسنده: حیدر رضایی    › کپی برداری های ناشیانه در طراحی پوستر فیلم
۰
محبوب

مُچگیری از سارقان هنری!

حیدر رضایی، طراح پوسترهای سینمایی، در یادداشتی به بررسی موضوع کپی برداری از نمونه های خارجی در طراحی پوستر فیلم ها پرداخته است.

گرافیک نت؛ فضای طراحی گرافیک و پوستر سازی برای فیلم های سینمایی مملو از عدم خلاقیت و تکرار کلیشه های روزمره و سرشار از بی انگیزگی و تکرار است، دلیل عمده این موضوع مافیای موجود در تبلیغات سینمایی است که تحت هیچ شرایطی حاضر نیستند حضور جوانان خلاق و نخبه در این حیطه را تحمل کند و از سوی مسئولان و مدیران مرتبط نیز هیچ گونه نظارت و دلسوزیی وجود ندارد.

گویا به طور عمدی تولید فیلمهای سخیف و مبتذل و بدور از شان و شعور مردم به صورت فله ای تولید و روانه بازار می شود که تبلیغات سینما هم نمی تواند خارج از این چارچوب باشد.
حاکم بودن روابط بجای ضوابط، عدم تسلط سواد بصری و دانش تصویری از سوی مجریان این گونه مواد تبلیغی، عدم بضاعت فقیرانه سینمای مهجور و ضعیف به لحاظ اقتصادی، عدم استفاده از جوانان خلاق و مستعد و طراحان پیشکسوت، عدم آشنایی با مقوله گرافیک از سوی سفارش دهندگان مواد تبلیغی و نبود مدیریت هنری - از مواردی هستند که راه را برای هرگونه تغییر و تحول بنیادی در این حیطه مسدود کرده اند و اگر افرادی نیز با دلسوزی و علاقمندی تلاشهای فردی خود و با گذر از انواع گرفتاریها و دژهای غیر قابل عبور آثاری در خور توجه را خلق کنند دست خوش انواع تهمت ها و توهین ها، بی تفاوتی و انزوا می شوند.

پوسترهای ذیل نمونه بارز کپی از پوستر ضعیف خارجی است که انگیزه هیچ منتقد آزاده و منصفی به درد نیاورد و فقط با انگیزه های سیاسی و بدور از اخلاق از سوی عده ای مغرض و بی انصاف با انتشار و خالی کردن عقده های درونی پوستر فیلم اخراجی ها ۳ مسعود ده نمکی را مورد حمله قرار دادند تا اندکی بتوانند به اهداف غیر حرفه ای و غیر اخلاقی خود برسند این اتهامات به کسی داده شد که برای حفظ و آبروی گرافیک سینما سالها خون دل خورده و برای ارائه ایده های نو و خلاق رنجها و مشقتهای زیادی را تحمل کرده است و کارنامه هنری وی نشان دهنده این ادعاست.

این موارد به طور روزانه در گرافیک کشور ما درهمه سطوح در حال تکرار است ولی اگر قرار باشد فرد یا عنوان فرهنگی دیگری را به سخره گرفته و به امیال نفسانی خود برسند پا بر روی تمامی ادعاهای روشنفکری و دمکراتیک خود می کنند و موجودیت اهداف مدعیان افراطی را برملا می کند امروز هیچ صدای سرقت هنری شنیده نمی شود.مطلب منتشر شده در وبلاگ حیدر رضایی را اینجــــا بخوانید.
بازدید از مطلب: ۳۰۳ بار
برای ارسال نظر، باید وارد سایت شوید

izmvmmygihv   ۱ سال قبل     ۱۰ آبان ۱۳۹۰
8HtkD9 , [url=http://gdbacctvbnfe.com/]gdbacctvbnfe[/url], [link=http://yohucvnrflig.com/]yohucvnrflig[/link], http://jvzxghkrquqg.com/
موافق هستم
بدون موافق!
wrhqowdv   ۱ سال قبل     ۰۹ آبان ۱۳۹۰
zApVkz zpzqmryabsbf
موافق هستم
بدون موافق!
Precious   ۱ سال قبل     ۰۸ آبان ۱۳۹۰
And to think I was going to talk to smeoone in person about this.
موافق هستم
بدون موافق!
خاقانی   ۱ سال قبل     ۳۱ تير ۱۳۹۰
روز جمعه 17 تیرماه در برنامه هفت و سپس در چند سایت خبری اشاره به کپی برداری از طرح پوسترهای خارجی در سینمای ایران شد. اینجانب امیرشیبان خاقانی طراح پوستر، گرافیک محیطی و سازنده آنونس فیلم‌های سینمایی یکی از کوچکترین اهالی سینما هستم و تمام موقعیت شغلی خود را مدیون لطف خداوند متعال و سینمای ایران میدانم، لازم می‌دانم توضیحاتی مبنی بر آثار ذکر شده در برنامه هفت و سایت‌های خبری ارائه دهم.
امروزه به دلیل وسعت آگاهی مردم و دسترسی همگان به اینترنت بدیهی است که هر شخصی با یک جستجو در اینترنت می‌تواند به اصل و فرعی بودن طرح، آگاهی پیدا کند. به همین سبب اینجانب دلیلی برای پنهان کاری و یا اصرار بر این نکته که صاحب اصلی طرح‌های فوق بوده‌ام نداشته و ندارم و لازم است این مطلب را ذکر کنم که سفارش دهندگان آثار فوق از کپی بودن این طرح‌ها آگاهی کامل داشته و به هیچ عنوان پنهان کاری در کار نبوده است. شخصا بعد از اجرای طرح، تمام همکارانم را از کپی بودن این طرح‌ها مطلع نموده‌ام. شاهد این مدعا مطلبی است که در تاریخ 29 اردیبهشت ماه در خبرگزاری فارس و چند سایت دیگر نوشتم و در آن مطلب در پاراگراف سوم به کپی بودن طرح بیلبورد فیلم «جرم» از پوستر فیلم «ساعت بیست وپنج» به طور کامل اشاره کردم. (این مطلب در آرشیو این سایت همچنان موجود است.)
اما اشتباه بزرگتر امضای من کنار تعدادی از این آثار بوده است.(پوستر حوالی اتوبان- گرافیک محیطی جرم – گرافیک محیطی محاکمه در خیابان)
این مهم‌ترین نکته در هر اثر هنری است که می بایست امضای اثر متعلق به خالق آن باشد. اشتباه خود را در این زمینه می پذیرم و به هیچ عنوان منکر آن نمی شوم. در آخر چه خوب است همچنان که از طرح های کپی اسم برده می شود از...
موافق هستم
بدون موافق!
محمد حسن نعمتیان زارع  ۱ سال قبل     ۲۴ تير ۱۳۹۰
آقای عابدی ... جهت اطلاعتون می گم،
اتودهایی که استاد ممیز برای هر دو آرمی که شما ذکر کردین و اکثر آرم های معروفشون زدن، موجوده. برید ببینید.
شکایتی که برای آرم بانک صادرات استاد ممیز شد، توی دادگاه بین المللی مطرح شد، و ایشون اونجا سربلند بودن، چون دلیل و مدرک داشتن برای اثرشون.

کارهای بنده هم توی همین سایت هست ... ادعای گرافیک نمی کنم و نکردم ... گرافیک رو مطالعه کنم ... به شمام توصیه می کنم مطالعه کنین، بهتر قضاوت می کنین.
موفق باشید.
موافق هستم
بدون موافق!
امید   ۱ سال قبل     ۲۴ تير ۱۳۹۰
آفرین به مسئولین سینما و داوران جشنواره که به اقای شیبانی برای سرقت هنری در پوستر جرم , جایزه هم دادند.
موافق هستم
محمد بنائی و موافق هستند
ناصری   ۱ سال قبل     ۲۴ تير ۱۳۹۰
ادبیات سوهو خیلی عصبانی و نامناسب است ظاهرا مشکل چیز دیگریست. اللهم اشف کل المریض
موافق هستم
بدون موافق!
عابدی   ۱ سال قبل     ۲۴ تير ۱۳۹۰
آقای زارع جدا از آرم سایپا . آرم بانک صادرات و ... را هم اضافه نمائید که شبیه به آرمهایی خارجی بود.کار استاد ممیز و اساتید دیگر ولی چون ممیز هست حتما درسته و ما اشتباه فکر می کنیم. راستی کارهای خود را آدرس بدهید ببینیم کسی که ادعای گرافیک می کند نمونه کارهایش چه مقدار وزنی دارد؟
موافق هستم
بدون موافق!
محمد حسن نعمتیان زارع  ۱ سال قبل     ۲۳ تير ۱۳۹۰
جناب همتی عزیز ... آقای دوست محمدی در گرافیک، علاوه بر طراحی جلد مجله، کارهای دیگه ای هم بلدن ... رزومه کاری ایشون رو مطالعه کنین ... نمونه کارهاشون فراوونه ...
همیشه توی کلاسهای گرافیک این مسئله مطرح می شه،
که چه جوری باید طرحمونو برای شخص مقابلمون که همون سفارش دهنده باشه تعریف کنیم... یه طراح گرافیک اگه به کارش و اثرش ایمان داشته باشه باید محکم پای اون وایسته و طرف مقابلشو قانع کنه که این طرح درسته ... پس با این حساب با این تعریفی که شما دارین، دوستانی که در زمینه پوسترهای سینمایی کار می کنن گرافیست نیستن، فتوشاپ رو تا حدودی بلدن ... یه گرافیست باید ایده بده و اونو اجرا کنه و محکم پاش وایسته ... به همین دلیله که پوسترهای ما در زمینه سینما ضعف دارن.

دوباره برای مثال استاد ممیز رو مثال می زنم ... جریان آرم شرکت سایپا رو که ایشون طراحی کردنو مطالعه کنین ... متوجه عرائض بنده می شین.
موافق هستم
محمد حسن نعمتیان زارع و  2 نفر دیگر موافق هستند
علیزاده   ۱ سال قبل     ۲۳ تير ۱۳۹۰
با نظر همتی موافقم صدای دوهل از دور خوش است.
موافق هستم
بدون موافق!
همتی   ۱ سال قبل     ۲۳ تير ۱۳۹۰
جناب زارع آقای دوست محمدی سفارش دهنده حرفه ای داره یعنی می فهمه گرافیک و طراح گرافیک کیه و باید چیکار کنه / دست بازه برای خلاقیت / اگر سفارش دهنده سینمایی داشت و کار هنرمندی انجام داد من با این حرفه خداحافظی می کنم بزرگان این هنر حریف این آقایان سینمایی نشدند انشاءالله شما هم کار سینمایی انجام بدهید و آثار درخشان را ببینیم. به امید آن روز
موافق هستم
بدون موافق!
محمد حسن نعمتیان زارع  ۱ سال قبل     ۲۳ تير ۱۳۹۰
مهم اینه که باید هنرمند باشیم ... و هر کسی که هنرمند باشه به خودش اجازه نمی ده که یه همچین کاری رو بکنه ...

توی هنر نباید تعصبی برخورد کرد ... باید واقع گرا بود ... باید حقیقت رو پذیرفت و قبول داشت ... هر چند که حقیقت خیلی تلخه .
موافق هستم
محمد حسن نعمتیان زارع و  3 نفر دیگر موافق هستند
شمس   ۱ سال قبل     ۲۲ تير ۱۳۹۰
من نمیدونم چیه داستان فقط میدونم اگه این کارا بیشتر لو بره کسی به خودش اجازه نمیده کپی کنی . دستش درد نکنه
موافق هستم
بدون موافق!
حمید مرادی  ۱ سال قبل     ۲۲ تير ۱۳۹۰
سلام خیلی جال بود!
موافق هستم
حمید مرادی موافق است
حسینی   ۱ سال قبل     ۲۲ تير ۱۳۹۰
آقای دوست محمدی هنرمندی مطرحی هستند ورضایی زیاد آدم پرسر و صدایی نیست همین یک عامل برای کوبیدن بی مورد رضایی کافیست کسی که از دوست محمدی دفاع کرده اصل صورت جلسه را پاک کرده و گفته اصلا ایشان کار نکرده پس دلیلی برای حرفه ای بودن مطلب ایشان و توضیحاتشان نمی ماند و نام نبردن نام ایشان کسی ایشان را متهم به کپی کاری نکرده. شما اصل ماجرا را خوب متوجه نشده اید خیلی مایلم آقای دوست محمدی برای پوستر فیلم هم کار کنند و کار ایشان با این جماعت لجوج و ... را ببینم آن وقت کار رضایی را متوجه خواهی شد اصلا می دانی با ده نمکی - مسعود کیمیایی - داریوش مهرجویی - حاتمی کیا و .... کار کردند یعنی چی؟ چرا این آقایان که یا به لحاظ اقتصادی و یا ساختار هنری حرف اول را در سینمای ما می زنن پوستر های خوبی برای فیلمهایشان ندارند؟؟؟ دنبال دلیلش باشی جواب تمام انتقادات غیر منصفانه و زحمات زیاد رضایی و امثال او را متوجه می شوید تنها دلیل اینکه گاهی اساتید و بعضی از طراحان گرافیک در حیطه سینما کار می کنند وجود آدمهایی مثل رضایی است چون جاده صاف کن و کار سیبل را انجام میدهند از او همیشه دفاع می کنم چون می دانم و دیده ام چه زحمات زیادی در این را کشیده و می کشد اگر پوستر علی وزیریان و رضایی را برای طراحی پوستر فیلم بچه های آسمان ببینی متوجه خواهی شد که چگونه دو طراح برای یک فیلم به یک طرح می رسند یکی برای داخلی و یکی برای خارجی.
اول رضایی برای داخل کشور کار کرد و همان طرح را وزیریان بدون اطلاع کار رضایی برای فارابی انجام داد آیا وزیریان با آن سابقه گرافیک سرقت هنری و کپی کاری کرده چیزی بالاتر از شبیه سازی انجام گرفته بود و فقط لیعات تغییر کرده بود چون لاتین بود.
موافق هستم
بدون موافق!
محمد حسن نعمتیان زارع  ۱ سال قبل     ۲۲ تير ۱۳۹۰
جناب حسینی عزیز ... شما متاسفانه به درستی متوجه عرائض بنده نشدین ... شما برداشت درستی از گفته های من نداشتین ... اصلا هیچ جریان سیاسی اینجا مطرح نیست ... نمی دونم شما به چه دلیل اسم سیاست رو اینجا آوردین و قرار نیست که برای طراحی پوستر یک فیلم از تک تک مخاطبین اون فیلم کسب اجازه بشه.
مهم ارزش های هنری هستند که در هر کار هنری باید رعایت بشه ... من مشکلی با طراحی پوسترهای آقای رضایی ندارم ... البته شخصا فرم کاری ایشون رو نمی پسندم ... چون به عقیده من کار ایشون خیلی ضعف داره که ایشالا با پشت کار و خوشبختانه پر کاری که ایشون دارن رفع می شه.
حتما متنی رو که ایشون برای دفاع از پوستر اخراجی های 3 دادن رو خوندین ... برخوردشون نادرسته ... اینجا دادگاه نیست ولی میشه به طریقی اعلام نظر کرد و یا دفاع کرد که به شخص مقابل توهین نشه ... ایشون این کار رو نکردن.
در مورد کپی کردن کارهای هنری هم باید بگم که،
هیچ کس منکر این نمی شه که در حال حاضر در حیطه هنر ایده هایی که ارائه می شه خیلی به هم نزدیک شدن،
ولی عین هم نمی شن ...
اگه یه هنرمند خودشو گرافیست می دونه باید از آثار گرافیکی که در دنیا خلق می شن اطلاع داشته باشه ... باید علم گرافیکش بالا باشه ... هنر گرافیک محدود به ایران یا یه نقطه از دنیا نمی شه ...
گرافیستی که می شینه گوشه خونه و به خلق اثر می پردازه و از هیچ جای دنیا هیچ خبری نداره، دیگه گرافیست نیست ... یه نقاشه.
آقای دوست محمدی یکی از طراحای بزرگ و بنام کشورمونه ... ولی کاری رو که بالا از ایشون می بینیم کپی آشکاره ... اما توضیحاتی که در پایین آقای درخشنده ارائه دادند به نظر من کاملا قانع کننده بود ... خوشبختانه هممون...
موافق هستم
محمد حسن نعمتیان زارع و  2 نفر دیگر موافق هستند
همتی   ۱ سال قبل     ۲۲ تير ۱۳۹۰
آقایان سینا و خانم تینا و امین زاده - سارا صبری -سعید مروی و سوهو همگی یکنفر هستند که زحمت کامنت ها را کشیده اند. خسته نباشید. لجاجت و دشمنی خنده دار ... اگر خیلی مدعی کار حرفه ای هستید شبیه کار رضایی را در سینما کار کنید و به چاپ برسانید. خسته نباشید.
موافق هستم
بدون موافق!
حسینی   ۱ سال قبل     ۲۱ تير ۱۳۹۰
دوست عزیز / پوستر فیلم در خدمت محتوای فیلم است نه خدمت جریان سیاسی که شما مخاطب عموم را قرار می دهید اگر فیلمی را شما نمی پسندید و با جریان سیاسی شما مناسبت ندارد دلیل توهین به شعور مخاطب نیست. پوستر فیلم در خدمت محتوای فیلمی است که در جمهوری اسلامی مجوز دریافت کرده است اگر قرار باشد از کل جریان سیاسی و مخاطبان فیلم اجازه دریافت شود کار نکنید بهتر است چون عملی نیست اگر کسی بیاید و با تفکر سیاسی شما کار کند حتما حرفه ای خواهد بود. مگر اینجا دادگاه هست که باید مدرک ارائه دهند خود طراح بدون هیچ فرضی با کارنامه کاری که دارند می گویند به همین دلیل در جایی دیگر کار می کند و حتی به خاطر همین مواردی که اعلام کرده مشقات زیادی کشیده و به هیچ عنوان هنرمند پرهیاهویی نیست علی وزیریان هم کاری شبیه ایشان با عنوان لاتین ارائه کرد در فیلم بچه های آسمان / ایشان هم سرقت هنری انجام داده؟ حتی هر دو برای یک فیلم کار کردند رضایی برای داخل کشور و وزیریان برای خارج از کشور سرچ کنید می بینید. رضایی بخاطر ارتقا کیفیت و ابداع کارهای نو و جدید خدمات زیادی انجام داده و من خود از نزدیک شاهد بودم که برای طراحی پوستر اخراجی ها3 برای هر دو کار چه زحمات زیادی کشید شما می دانید با ده نمکی کار کردند یعنی چی؟ اگر ممیز این موارد را بگوید همه چشم و گوش بسته قبول می کنند یعنی باید قبول کنند چون استاد ممیز است ولی اگر کس دیگری باشد قابل قبول نیست. خودتان جواب خودتان را می دهید. این کپی کردن نیست تشابه کاری است که بعضی اوقات برای هر هنرمندی پیش می آید اگر این موارد تکرار شود دیگر جایی برای دفاع نیست هیچ هنرمند حرفه ای با این روس آبروی حرفه ای کاری خود را نمی برد. آن هم برای اخراجی ها3. یک هنرمند در سال چقدر می...
موافق هستم
بدون موافق!
محمد حسن نعمتیان زارع  ۱ سال قبل     ۲۱ تير ۱۳۹۰
دوست عزیز ... تا اونجا که من می بینم همه کسانی که اینجا نظر دادند اسمشون هست ... خود شما هم نصفه شجاعت به خرج دادین ...
من کارهای آقای رضایی رو توی همین سایت دیدم ... به نظر من کارهای موفقی از نظر گرافیک نبودن ... در مورد پوستر فیلم اخراجی های 3 ایشون هم باید بگم که،
آقای رضایی، اگر بر فرض هم که پوستر شما کپی نیست باید با دلیل و مدرک و خیلی منطقی دفاع کنین از اثرتون ... این مطالبی که شما ارائه دادین در مورد این پوستر توهین مستقیمه به شعور مخاطب.
صحبت هایی که شما کردین اصلا هنری نیست ... یه گرافیست این مدلی از کارش دفاع نمی کنه ... حتما بهتر از من می دونین.
استاد ممیز در مورد آرم بانک صادراتشون که ازشون شکایت شد، به خوبی و با دلیل و منطق ثابت کرد که آرم و ایده اون از خودشونه.

در ضمن مطلبی رو هم که در بالا ارائه دادین اصلاً در راستای بهتر شدن فضای آثار هنری، خصوصا پوسترهای سینمایی نیست.
موافق هستم
محمد حسن نعمتیان زارع و  2 نفر دیگر موافق هستند
همتی   ۱ سال قبل     ۲۱ تير ۱۳۹۰
اینکه جرات نداردند حتی نام خودشان را هم بگذارند جالبه. شجاعت گذاشتن نام خود را هم ندارند. با بدون این کامنت ها رضایی دقیقا حرف های خود را ثابت کرد. فضای هنری کشور ما همین است مدعیان بی سواد. که فقط کامنت می گذارند.
موافق هستم
بدون موافق!
عبادی   ۱ سال قبل     ۲۱ تير ۱۳۹۰
اکثر کامنت ها نشان دهنده نبود فکر و مغرضانه بودن نیات افرادی است که با رضایی مشکل دارند خیلی از مطالبی که رضایی در مطلب خود آورده کامنت ها تائید کردند و این از هوشمندی رضایی/ این جماعت به خودشان هم رحم نمی کنند چه برسد به جریان و افرادی دیگر. اگر این مطالب را شخص پیشکسوت و یا فلان استاد به نام کشور هم گفته بود همین جملات را حواله ایشان می کردید. حداقل با خودتان رو راست باشید جامعه هنری و مخصوصا تجسمی کشور ما مملو از جریانات کاذب و جو گیریها است که البته در این مورد دو صد چندان. متاسفم
موافق هستم
بدون موافق!
حسینی   ۱ سال قبل     ۲۱ تير ۱۳۹۰
در مواردی کار هنرمندی در تمامی عرصه ها به لحاظ ساختار شبیه شخص دیگری شود طبیعی است اما نه به لحاظ ساختار . می تواند به لحاظ ایده نزیدیک و حتی شبیه باشد و لی در ساختار متفاوت . کار رضایی در اخراجی ها3 به لحاظ ایده شبیه بود ولی به لحاظ ساختار متفاوت / رضایی دزد نیست و این وصله ها به او نمی خورد او هنرمند اخلاق مدار و بدون هیاهویی است از نزدیک اور می شناسم اگر می خواست با این موارد گوناگون و مغرضانه ای که دوستان به او نسبت داده اند و در این شرایط غیر حرفه ای کار کند الان در خبرگزاری مهر عکاسی نمی کرد رضایی در سال یک تا 3 مورد بیشتر پوستر فیلم کار نمی کند اگر این مواردی که مطرح شده اسمش نقد است پس نقد کجاست دوستان هیچ گونه اطلاعی از طرف مقابل نداردند و بدون هیچ ملاحظه ای هر آنچه می خواهند می گویند اگر امثال رضاییی نبود همین چندتا پوستر موفق در سینما ها نبود اگر با همین دیدگاه همیشه نقد می کنید معلوم است که نباید گرافیک ایران رشدی داشته باشد شما به همکار خودتان هم منصف نیستید. اگر رضایی در بسیج و مسجد کارش را آغاز کرده مگر جرمی مرتکب شده شرایط آن زمان ایجاد می کرد که با نداشتن امکانات و محرومیت مالی جذب مراکز امکاناتی شود آن زمان زمان جنگ بود و خیلی از هنرمندان مطرح امروز ما از همین جا ها شروع کردند.
موافق هستم
بدون موافق!
عابدی   ۱ سال قبل     ۲۱ تير ۱۳۹۰
موضوعی که جالب است هیچ کس نقد منصفانه و بدور از خصومت های شخصی نکرده ظاهرا رضایی دشمنی که بدون نام باشد و چندین کامنت بگذارد زیاد داره. من رضایی را نمی شناسم ولی مطلبی که رضایی بیشتر تاکید کرده نبود خلاقیت تصویری وجود مافیا و عدم ورود نیروهای جوان به عرصه گرافیک سینمایی کشور و... بوده ولی اکثر کامنت ها حمله به شخص رضایی است !!!!!!
موافق هستم
بدون موافق!
رضا سوری   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
جدا از بحث کپی برداری و حرفهایی که دوستان گفتن من با این مقوله وجود مافیا در طراحی پوسترهای سینمایی موافقم. فقط 3 نفر هستن که تمام این پوسترها رو کار میکنن که همین آقای رضایی هم یکی از اونهاست، سوال من اینه که چرا به بقیه میدون نمیدن تا نتیجه رو ببینن؟!
چرا فقط آقای خورشیدی و خاقانی و همین آقای رضایی باید طراحان پوسترهای فیلم های ایرانی باشن؟
یعنی پخش کننده ها فقط این دو سه نفر رو میشناسن یا خدایی نکرده قحطی گرافیست اومده و ما خبر نداریم؟
موضوعی که انحصاری بشه نمیشه ازش انتظار خلاقیت و نوآوری داشت، من خودم خیلی اینور و اونور معرفی شدم و از نزدیک با مناسبات این دفاتر تهیه و پخش فیلم آشنام. به نظرم باید مقصر اصلی اونها رو دونست که به جوون تر ها اجازه ورود به این مقوله رو نمیدن.
به خدا دهها اتود دارم که برای پخشیران و هدایت فیلم کار کردم ولی خدا وکیلی پوستر فیلم کنعان رو دیدید؟
3 تا اتود زدم برای هدایت فیلم یکی از یکی بهتر، آخرش رو گوش کن: همین آقای خورشیدی اومد یکی از تم های آماده شاتر استوک رو برداشت و عکس بازیگرها رو زد تنگش و این شد پوستر این فیلم!
حالا خودتون قضاوت کنید...
تینا م   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
وای به روزی که شاه دزد، مچ دزد بگیره!!!
سینا ق   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
می دونید چرا پوستر فیلم در ایران سیاسی شده؟ بخاطر حضور همین برادران سپاهی و بسیجی (امثال آقای رضایی) در هنر این کشور. موجوداتی که مثل قارچ رشد کردن و الآن فکر می کنن صاحب هنرن! هنر مردم رو میدزدن (کاریکاتور علی دیواندری) و علیه خود مردم ازش استفاده میکنن.
رضا امین زاده   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
طراحی پوستر فیلم اخراجی‌ها ۳، دزدی از روی یک کاریکاتور اثر علی دیواندری، کارتونیست معروف ایرانی است.

پوستر فیلم اخراجی‌ها۳ دزدی آشکار از روی طرحی از «علی‌دیواندری» است که سال‌ها پیش برنده جایزه اول جشنواره بین‌المللی کاریکاتور «قوچ طلایی» شده است
رضا امین زاده   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
پوستر اخراجی های 3 که توسط آقای رضایی طراحی شده به قول خودش دزدی هنریه! کسی که خودش اینکارست به دیگرون چیکار داره!!!
اینو حتما ببینید دوستان:
http://hushhush88.blogspot.com/2011/05/blog-post.html
سارا صبری   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
خودتون قضاوت کنید! این آقای حیدر اصلا کیه که مدعی هنر شده؟
http://www.iranroshd.ir/Ne​ws.aspx?NewsId=11852
عباس سیف آبادی  ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
عجب!
موافق هستم
بدون موافق!
علی مهاجر   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
این آقای رضایی ظاهرا خیلی پشتش گرمه! ببینید با چه اعتماد به نفسی کپی کاری خودش رو توجیه کرده... ضمنا موضع گیریش علیه دموکراسی خواهی مردم علنیه! این همون پستر معروف اخراجی ها است. ایشون رسما با موضع سیاسی حرف میزنه جالبه که دیگران رو به سیاسی بودن محکوم میکنه. شغل سیاسی هم که داره در خبرگزاری مهر.. جالبه میگه از سال 70 ، 350 پوستر فیلم طراحی کرده! اونوقت از مافیای سینما میناله!! در این بیست سال کلا 1000 تا فیلم در ایران تولید شده که 1/3 رو ایشون طراحی کرده، ظاهرا کمشونه... بد نیست بخونید تا با ادبیات استاد هم آشنا بشید....
http://www.iranroshd.ir/News.aspx?NewsId=11852
سعید مروی   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
حیدر رضایی در حال حاضر دبیر سرویس عکس خبرگزاری مهر می باشد!
http://goo.gl/xFzpw
http://www.mehrnews.com/fa/Default.aspx?t=Picture
امان از این مافیا!!!
احمد درخشنده   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
" این کامنت در دفاع از محمد رضا دوست محمدی طراح جلد همشهری جوان است"
من یکی از شاگردان ایشون هستم و لازم میدونم از ایشون دفاع کنم. اولا جلد همشهری جوان با موضوع قطبی هیچ ربطی به پوسترهای سینمایی ندارد که اینجا قرار گرفته. دوما تا به حال 316 شماره از همشهری جوان منتشر شده که به اذعان خوانندگانش جلدهای ضعیف آن به تعداد انگشتان یکدست هم نیست! که آن جلد ها هم توسط دوست محمدی طراحی نشده اند. یعنی حدود 300 طرح جلد خلاقانه و غیر کپی شده و آبرومند و البته جوان پسند که بعضی هاشون واقعا شاهکارن! طرح جلد های دوست محمدی برای همشهری جوان آغازگر نوعی گرافیک خلاقانه همراه با جلوه های ویژه در نشریات ایران شد که تا قبل از اون سابقه نداشته. بنده بارها با خود ایشان در مورد برخی جلدها سر و کله زده ام و ایراد گرفته ام که ایشان در جواب گفتند که همه طرح ها را باید در کمتر از چند ساعت آماده کند و خیلی مواقع هم شده که طرحی مجوز نگرفته و ایشان مجبور بوده در کمتر یک ساعت! طرح جلد بزنند آن هم برای همشهری جوانی که همه از طراح جلدش توقع معجزه دارند! ولی باز هم بافرصت کمی که در اختیار دارد غالبا هر هفته از طرف خوانندگان مجله «گوی طلایی» (اصطلاحی در مجله) می گیرد! صد البته که ایده جلد بالا کپی شده است و من قصد دفاع از این کپی کاری را ندارم اما بدانید که این جلد از آن جلدهایی بوده که دقیقه نود جایگزین شده! محمد رضا دوست محمدی همیشه برای غافلگیرکردن مخاطبانش ایده ای در سر دارد و حتی در مواردی این ایده های جذاب کار را به شکایت سوژه از مجله کشانده! انصاف نبود او را کنار طراحانی بگذارید که ایده ای در سر ندارند و برای پوستر فیلمی که شاید چند هفته برای طراحی آن فرصت داشته اند سراغ پوسترهای معروف رفته...
موافق هستم
محمد حسن نعمتیان زارع و  2 نفر دیگر موافق هستند
Soho   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
آقای رضایی این رو خطاب به شما می گم: ای کاش کپی کار بودی ( که هستی البته) ولی رسالت واقعی هنر رو که همون انسانیت و آزادگیه رعایت می کردی....
موافق هستم
محمد حسن نعمتیان زارع و  2 نفر دیگر موافق هستند
Soho   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
آقای بهرام دهقانی دوست آقای حیدر رضایی، ممنون از اینکه اعلام کردید اینجا چه فضایی است و چه کارکردی داره! من اصلا این آقای محترم رو ندیدم که بخوام خصومت شخصی داشته باشم هرچند که مطمئنم اگر ایشون رو از نزدیک دیده بودم قطعا خصومت شخصی هم به این مطلب اضافه می شد. اما در رابطه با مافیای حاکم در تبلیغات سینما یا به طور کلی سینما. سینمای ما یک سینمای دولتی و هرگونه مافیا در این سیستم بی شک با دولت یا بخش های زیرمجموعه دولت مثل فارابی یا حوزه هنری در ارتباطه. آقای رضایی عزیز خودش از بستر این مافیا سربر آورده و همواره تحت حمایت و پشتیبانی این سیستم بوده، اما چیه که الآن این آقا رو آزار میده؟ همون چیزیه که کل سیستم این حکومت رو آزار میده یعنی تمامیت خواهی، بد نیست نگاهی کنید به پوستر فیلم اخراجی های 3... درست در زمانی که مردم ایران در پی احیای حقوق از دست رفتشون و خون پامال شدشون بودن آقای ده نمکی عزیز که سوابق درخشانشون در سیستم بر هیچ کس پوشیده نیست این فیلم رو میسازه. کاری به فیلم ندارم چون بحث طولانی است اما پوستر فیلم که دستی است به صورت V که همونطور که میدونید نشانه امید به پیروزیه، حال آقای رضایی هنرمند مردمی دو کبریت سوخته و خاموش رو جایگزین انگشتها کرده تا یکبار دیگه بسیجی بودن و سپاهی بودن خودش رو به نظام ثابت کنه و هم اینکه امید جریان آزادیخواهانه مردم شریف ایران رو به سخره بگیره! آقای عزیز ایشون خودش بخشی از مافیاست و دردش اینه که کل مافیا نیست... آقای رضایی این رو خطاب به شما می گم: ای کاش کپی کار بودی ( که هستی البته) ولی رسالت واقعی هنر رو که همون انسانیت و آزادگیه رعایت می کردی....
بهرام دهقانی   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
آقا یا خانم سوهو، من فکر کنم خصومت شخصی شما با آقای رضایی اینقدر زیاده که حتی دوست ندارید حرفی از ایشون باشه، من چه تدوینگر باشم چه طراح گرافیک یا کارگردان سینما بشدت موافق حرفهای ایشان هستم، اینجا بحث بیوگرافی یا سوابق شخصی و هنری افراد نیست هرچند نقطه تاریکی در بیوگرافی ایشون نمیبینم، اینجا بحث فضای نقد و انتقاد از شرایط نامتعادل و مافیایی حاکم بر فضای تبلیغات سینمایی مطرح شده دراین مورد اگر حرفی دارید ما میشنویم در غیر اینصورت لطفاً شخصیت افراد را زیر سوال نبرید.
موافق هستم
بدون موافق!
Soho   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
آقای دهقانی که امیدوارم بهرام دهقانی تدوینگر نباشید، من نمی دونم شما از کدوم ارتقا صحبت میکنید.. ولی بد نیست به بیوگرافی ایشون توجه کنید دوست عزیز تا بیشتر بدونید که چه کسی از بستر سیاسی سر درآورده و الآن دیگران را متهم به غرض سیاسی میکنه و بدتر از همه مدعی هنر شده!!!
بیوگرافی: حیدر رضائی در سال 1352 در تهران متولد شد. فعالیت هنری را در زمینه نقاشی و گرافیک به صورت فعال در پایگاه‌های بسیج مسجد و سپاه در زمان جنگ تحمیلی شروع کرد. پس از ورود به هنرستان هنرهای تجسمی فعالیت حرفه‌ای را آغاز نمود و همزمان در روابط عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) حضور مستمر و چشمگیر داشت. در همان زمان همکاری با حوزه هنری واحد تجسمی را آغاز کرد پس از آشنائی با هنرمندان خلاق آن حوزه و استفاده از تجربیات آنان اقدام به برگزاری چندین نمایشگاه نقاشی و گرافیک کرد.......
بهرام دهقانی   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
من نمیدونم که این خانم یا آقای سوهو چقدر از آقای رضایی شناخت داره که داره اینطور قضاوت میکنه و ایشون رو متهم میکنه فقط میدونم که ایشون یک پله طراحی پوستر فیلم در ایران رو ارتقا داده و همیشه تلاش میکنه از الگوهای رایج فاصله بگیره.
من خواهش میکنم همدیگرو متهم نکنیم و کمک کنیم تا این شرایط نامساعد طراحی پوستر فیلمها در ایران رو بهبود بخشیم.
حرکت گرافیک نت هم به خاطر ایجاد فضای نقد و بحث های کارشناسی جای تقدیر داره.
موافق هستم
بدون موافق!
Soho   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
آقای رضایی عزیز! دوست به اصطلاح نون به نرخ روز خور! کپی کاری کاری دیگران چیزی از لجن کاری شما و امثال شما که بوی تعفن از خودتون و کارهاتون دراومده پاک نمی کنه! شما نون حروم خودتو بخور و کاری به کار دیگران نداشته باش!
صابر شیخ رضایی   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
سلام جناب رضایی
با سپاس از تلاش های شما
گفتنی است که بنده هیچ گونه ادعای نقد و آزادگی و انصاف ندارم!
و خوشبختانه صاحب هیچ کدام از پوسترها و طرح های کپی شده نبودم.
ولی خالی از لطف نیست لینک زیر را مشاهده فرمایید..
http://saberart.blogfa.com/cat-25.aspx
Copyright © graphicnet.ir 2008-2018 All rights reservedطراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک