گـرافیک نت
را در گـوگـل
محبوب کنید
پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷
Thu 20 Sep 2018
پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۹   خبرها  › توسط حیدر رضایی
۰
محبوب

طراحی پوسترهای فیلم اخراجی ها 3

حیدر رضایی، طراح خلاق و صاحب نام پوسترهای سینمایی، طراحی پوسترهای فیلم اخراجی ها را به پایان رساند.

گرافیک نت؛ حیدر رضایی در یادداشتی کوتاه اینچنین به تشریح مراحل طراحی و همچنین سختی های طراحی پوستر فیلم در کشور می پردازد:
مراحل طراحی دو پوستر فیلم سینمایی اخراجی های 3 با خون دل و کلی چانه زنی با کارگردان فیلم به پایان رسید که هنوز معلوم نیست توسط پخش کننده فیلم توزیع بشود یا نه؟! در هر صورت من با تمام وجود برای رسیدن و مبارزه کردن در این وادی مشقت و کج سلیقگی تلاش می کنم.
همچنین رضایی در گفتگویی با خبرگزاری مهر در مورد مشکلات طراحی پوستر  فیلم گفت: معمولا پوسترهایی که به من سفارش داده می‌شوند از سوی کارگردان یا تهیه کننده هستند اما این آثار از سوی پخش‌کنندگان فیلم مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند و آنها نیز پوسترهای دیگری برای فیلم سفارش می‌دهند.

وی ادامه داد: همین مسئله باعث می‌شود، چندین پوستر برای یک فیلم تولید شود و در نهایت پوستری که توسط پخش کننده سفارش داده شده همین آثاری است که به صورت کلیشه ای و عاری از ایده و خلاقیت و با تیراژ بسیار کم مقابل سینماها دیده می شود و جز آلودگی بصری چیزی به ارمغان نمی آورد. به همین دلیل این آثار در جشنواره فیلم فجر نیز داوری نمی‌شوند که در نهایت می‌توان گفت این آثار نادیده گرفته می‌شوند.


لازم به ذکر است فیلم پر بازیگر "اخراجی های 3" جهت اکران نوروزی سینماها در نظر گرفته شده که رقیب سرسختی برای فیلم تحسین شده "جدایی نادر از سیمین" خواهد بود.
 
بازدید از مطلب: ۲۳۰ بار
برای ارسال نظر، باید وارد سایت شوید

رضا امین زاده   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
این پوستر واقعا دزدیه!!!!

http://hushhush88.blogspot.com/2011/05/blog-post.html
موافق هستم
بدون موافق!
سینا ق   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
می دونید چرا پوستر فیلم در ایران سیاسی شده؟ بخاطر حضور همین برادران سپاهی و بسیجی (امثال آقای رضایی) در هنر این کشور. موجوداتی که مثل قارچ رشد کردن و الآن فکر می کنن صاحب هنرن! هنر مردم رو میدزدن (کاریکاتور علی دیواندری) و علیه خود مردم ازش استفاده میکنن.
موافق هستم
بدون موافق!
سها عالمی   ۱ سال قبل     ۱۸ تير ۱۳۹۰
آقایان خانم های محترم توجه کنید:
طراحی پوستر فیلم اخراجی‌ها ۳، دزدی از روی یک کاریکاتور اثر علی دیواندری، کارتونیست معروف ایرانی است.
http://hushhush88.blogspot.com/2011/05/blog-post.html
یک کاریکاتور برنده جایزه رو جامعه گرافیک ندیده واقعا؟ متاسفم
موافق هستم
محمد حق پرست موافق است
Soho   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
درست در زمانی که مردم ایران در پی احیای حقوق از دست رفتشون و خون پامال شدشون بودن آقای ده نمکی عزیز که سوابق درخشانشون در سیستم بر هیچ کس پوشیده نیست این فیلم رو میسازه. کاری به فیلم ندارم چون بحث طولانی است اما پوستر فیلم که دستی است به صورت V که همونطور که میدونید نشانه امید به پیروزیه، حال آقای رضایی هنرمند مردمی دو کبریت سوخته و خاموش رو جایگزین انگشتها کرده تا یکبار دیگه بسیجی بودن و سپاهی بودن خودش رو به نظام ثابت کنه و هم اینکه امید جریان آزادیخواهانه مردم شریف ایران رو به سخره بگیره! آقای عزیز ایشون خودش بخشی از مافیاست و دردش اینه که کل مافیا نیست... آقای رضایی این رو خطاب به شما می گم: ای کاش کپی کار بودی ( که هستی البته) ولی رسالت واقعی هنر رو که همون انسانیت و آزادگیه رعایت می کردی....
موافق هستم
محمد حق پرست موافق است
Soho   ۱ سال قبل     ۱۷ تير ۱۳۹۰
فکر نمیکنم لجن کاری احتیاج به تحلیل داشته باشه، همه میدونن V علامت چیه اونم با کبریت سوخته، آقای لجن کار وقتی داشتی دو دستی طرحتو روی کاغذ میمالیدی به این فکر نکردی که چه گهی داری میخوری؟ الان میای میگی که نقد سیاسی میکنن کارتو!! لجن کار عزیز هر نونی خوردن نداره...
موافق هستم
محمد حق پرست موافق است
امین پرهیزکار  ۱ سال قبل     ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰
پوستر اول از نظر گرافیکی جالب شده و حرفی برای گفتن داره هر چند که شاید اگر بره تو بازار چندان درک همه گیری ازش نشه اما پوستر دوم رو اصلا نپسندیدم حتی اگر با فیلم موضوعیت هم داشته باشه از نظر من یکم توهین آمیز کار شده و اصلا قابلیت ارائه عمومی رو نداره
موفق باشید
موافق هستم
بدون موافق!
کیانوش محبیان   ۱ سال قبل     ۲۳ فروردين ۱۳۹۰
با اینکه در نگاه اول هیچ کس متوجه نمی شه که پوستر فیلمه شاید به پوستر تئاتر نزدیک تره ولی باید بگم ایده پوستر ها عالی است ولی رنگ بندی و لی اوت پوستر دوم زیاد به دل نمیشینه
موافق هستم
بدون موافق!
سیدمهدی موسوی  ۱ سال قبل     ۱۰ فروردين ۱۳۹۰
به نظر خودم باید اول فیلم رو ببینیم که بتونیم نظر درستی در مورد ایده پوستر ها داشته باشیم اما به لحاظ اجرا ، پوستر اولی خوب پرداخت شده اما پوستر دومی با توجه به اینکه طراح خواسته مقداری از ژانر فاصله بگیره اما به نظر من این پوستر برای یک اثر سینمایی با هر درونمایه و حرفی ، یکمقدار سنگین و آوانگارده ...
موافق هستم
بدون موافق!
سعید عزیززاده  ۱ سال قبل     ۰۳ فروردين ۱۳۹۰
از نظر کانسپت پوستر اولی رو قویتر دیده .. از نظر اجرا یه ضعف هایی هست ولی چشمگیر نیست مخصوصا در پوستر دوم ..... لی اوت رو هم زیاد قوی ندیدم .... کارای قبلی رضایی قوی تر بودن !
موافق هستم
بدون موافق!
رضا   ۱ سال قبل     ۰۲ فروردين ۱۳۹۰
اصلا کی درباره فیلم حرف زد؟! پوسترها رو ندیده چرا درباره فیلم حرف می زنید؟! به نظر من که کار رضایی حرف نداره. به خصوص پوستر اولی. فوق العاده شده و مفهوم رو به خوبی منتقل می کنه. ای کاش پخش کننده فیلم شعورش برسه و دوباره سفارش طراحی پوستر از کله بازیگرها نده!
موافق هستم
بدون موافق!
راسخی   ۱ سال قبل     ۲۸ اسفند ۱۳۸۹
بجای نقد جریان سیاسی پوستر فیلم را ببینید تو مملکت ما همه چیز سیاسی شده. هیچ کس اثر را با دیدگاه هنر و گرافیک نمی بینه با جریانات سیاسی و مسائل شخصی خودش می بینه به نظرم من رضایی در انتقال مفهوم فیلم کار موفق و در خور تحسین انجام داده این یعنی کار حرفه ای حالا اگر به مذاق کسی خوش نمی آید آن چیز دیگری است.
موافق هستم
بدون موافق!
مریم محمدی  ۱ سال قبل     ۲۷ اسفند ۱۳۸۹
کسی نیست به این آقا بگه یه کوچولو نه فقط یه کمی فکر کنه این فیلم ارزش داره اصلا که براش پوستر طراحی شه آدم روش نمیشه بگه رفته این فیلمه دیده اون وقت رقیب سرسختی برای فیلم تحسین شده "جدایی نادر از سیمین" خواهد بود! از چه نظر ! از نظر محتوا!!!!!!!میشه یکی به من بگه کی این فیلمو تحسین میکنه D:
موافق هستم
بدون موافق!
عباس سیف آبادی  ۱ سال قبل     ۲۷ اسفند ۱۳۸۹

ما چیمون درسته که این یکی درست باشه؟
کار اول رو بیشتر پسندیدم، بسیار عالیه
موافق هستم
بدون موافق!
حسینی   ۱ سال قبل     ۲۷ اسفند ۱۳۸۹
پوسترهای قوی و بکری شده
آرزوی موفقیت روز افزون برای حیدر رضایی
موافق هستم
بدون موافق!
Copyright © graphicnet.ir 2008-2018 All rights reservedطراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک