گـرافیک نت
را در گـوگـل
محبوب کنید
یکشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۷
Sun 15 Jul 2018
جمعه ۲۶ شهريور ۱۳۸۹   هنرمندان
۰
محبوب

هانیبال الخاص...

هانیبال الخاص ، هنرمند نامدار عرصه نقاشی کشور که چندی پیش علت ترک ایران را نداشتن بیمه خدمات درمانی در کشور و ارایه این بیمه در غربت به او ، بیان کرده بود، روز گذشته به دلیل عوارض بیماری سرطان پروستات درگذشت.
هانیبال الخاص در 21 اردیبهشت امسال با حضور در ایران بزرگترین نمایشگاه آثار خود را در خانه هنرمندان به همت شاگردانش برگزار کرد.
این هنرمند در زمان برپایی نمایشگاهش در ایران اعلام کرده بود که در صورت تامین هزینه‌های بیماری و بیمه شدن در کشور می ماند اما به دلیل محقق نشدن این امر مرداد ماه به آمریکا بازگشت.‏

| اثر فرشاد آل خمیس |
 
هانیبال الخاص نقاش ، منتقد هنری ، مترجم، نویسنده و مدرس ایرانی در سال ۱۳۰۹به دنیا آمده بود. او که آغازگر طراحی فیگوراتیو در نقاشی نوگراست ، تا کنون بیش از ۱۰۰ نمایشگاه اختصاصی و بیش از ۲۰۰ نمایشگاه گروهی در ایران ، اروپا ، کانادا , آمریکا و استرالیا داشته‌است.
او که تا کنون برای ده‌ها کتاب روی جلد کشیده و شعر مصور کرده، خود نیز ۴ کتاب در آموزش هنری تالیف کرده‌است.علاوه بر این به زبان آشوری ،هزاران بیت، دوبیتی، هایکو، قصیده، منظومه و غزل سروده و ۱۵۰ غزل حافظ را به زبان آشوری ، با حفظ وزن و قافیه و معنا و طنز، ترجمه کرده است. از نیما یوشیج، ایرج میرزا، میرزاده عشقی و پروین اعتصامی نیز آثاری را به آشوری برگردانده‌است.
او دو سال مدیر نگارخانه گیلگمش از نخستین نگارخانه‌های معاصر ایران بود.
الخاص به جز هزاران تابلوی کوچک و بزرگ، ۳۰۰ متر مربع نقاشی دیواری و نیز ۳ پردهٔ ۱۵ قطعه‌ای و ۴ پردهٔ ۸ قطعه‌ای آفریده‌است. یکی از مهم ترین آثار هانیبال تابلوی ۱۵ قطعه‌ای آفرینش است.
(به نقل از آرتنا)
بازدید از مطلب: ۹۵ بار
برای ارسال نظر، باید وارد سایت شوید

معصومه فرزین ابراهیمی  ۱ سال قبل     ۰۳ اسفند ۱۳۹۰
به این میگن آدم خاص
موافق هستم
بدون موافق!
کیوان کریمی  ۱ سال قبل     ۱۸ دي ۱۳۹۰
با سلام
دوستان عزیز
من در حال ساخت فیلمی درباره نقاشی دیواری هستم
لطفآ با ارسال جواب یا پیام ، کسانی که در این حوزه فعالیت داشته اند مرا یاری کنید تا با آنها مشورت و مصاحبه ایی داشته باشم
ممنون و سپاگذار
کریمی
موافق هستم
بدون موافق!
mehdi kabouli   ۱ سال قبل     ۱۲ اسفند ۱۳۸۹
DoooooROod
موافق هستم
بدون موافق!
Copyright © graphicnet.ir 2008-2018 All rights reservedطراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط ساناتک